Zabieg jak botoks pozwala na usuwanie zmarszczek pochodzenia mimicznego. Od jakiego wieku można z niego skorzystać?

Zmarszczki kojarzą się przede wszystkim ze skórą dojrzałą, jednak warto wskazać, że również mogą być one widoczne na skórze osób w młodym wieku. Najczęściej są to zmarszczki pochodzenia mimicznego, które pojawiają się przez ruch mięśni twarzy. Aby zredukować zmarszczki mimiczne, stosuje się toksyn botulinową – botoks. W przypadku zabiegu jak botoks Kraków zapewnia dostęp do wielu gabinetów, gdzie można się na niego zapisać.

 

Z zabiegiem związanych jest wiele pytań, między innymi:

  • Czy w przypadku botoksu stosowany jest jakiś minimalny wiek pacjenta?
  • W jakim wieku warto wykonać swój pierwszy zabieg botoksu?
  • Czy botoks jest przeznaczony tylko dla skóry dojrzałej?

 

Sprawdź, czym dokładnie jest toksyna botulinowa, a także, kiedy warto zdecydować się na botoks pod kątem wieku.

 

Botoks – na czym polega?

Zabieg jak botoks jest przeznaczony do usuwania zmarszczek mimicznych, jednak ma on znacznie szersze zastosowanie w medycynie. Toksyna botulinowa, określana jako botoks, powoduje zablokowanie ruchu mięśni odpowiedzianych za tworzenie się zmarszczek mimicznych. W rezultacie wygładza skórę i nadaje jej młodzieńczy wygląd.

 

Minimalny wiek do botoksu – czy istnieje?

Często pojawiającym się pytaniem w kontekście zabiegu jak botoks jest – czy zabieg należy wykonać od konkretnego wieku?

 

W zasadzie nie ma żadnego minimalnego wieku, od którego można wykonać zabieg jak botoks. Zdarza się zatem, że korzystają z niego osoby w wieku poniżej 30. roku życia, gdy pojawiają się określone wskazania do jego wykonania.

 

Głównym wskazaniem do wykonania botoksu są widoczne zmarszczki mimiczne. Są to zmarszczki powstające podczas ruchu mięśni twarzy, zwłaszcza u osób z intensywną mimiką, na przykład często marszczących czoło, śmiejących się, palących papierosy. Zatem zdarza się, że także osoba o młodszej skórze może mieć widoczne zmarszczki mimiczne. Wtedy, aby je zlikwidować, warto zdecydować się właśnie na botoks.

 

W jakim wieku najczęściej prowadzony jest botoks?

Większość klientek i klientów, którzy korzystają z zabiegu jak botoks w Krakowie oraz w innych miastach, rozpoczyna jego stosowanie od około 30-35 roku życia. To właśnie wtedy początkowo łagodne zmarszczki zaczynają się pogłębiać.

 

Również botoks może być zastosowany w późniejszym wieku, na przykład po 50 roku życia w przypadku skóry dojrzałej. Wtedy, gdy widać na niej zarówno zmarszczki mimiczne, jak i starcze, stosuje się dwa rodzaje substancji aktywnych – botoks, a także kwas hialuronowy, który działa jak wypełniacz.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 7 = 14