Portrait of beautiful with perfect smile. Isolated on white.

Braki w uzębieniu mogą być obecnie uzupełniane na wiele sposobów. Wśród nich znajdują się również implanty stomatologiczne, które uznawane są za najlepszą metodę odbudowy łuków zębowych. Co warto wiedzieć o implantach zębów? Z jakimi kosztami związane jest ich założenie?

Implant stomatologiczny – co to jest?

Implantami stomatologicznymi, zębowymi nazywa się rodzaj implantów umieszczanych w kości szczęki albo w kości żuchwy. Celem implantów jest zastąpienie korzenia zębowego i pozwalają one wtedy na uzupełnienie braków zębowych w łuku górnym albo dolnym.

Na implant stomatologiczny składają się trzy zasadnicze elementy, a dokładnie są to:

  • wszczep umieszczany w kości, który najczęściej wyprodukowany jest z hipoalergicznego tytanu
  • łącznik umieszczany pomiędzy wszczepem a widoczną w jamie ustnej częścią implantu
  • korona, mostek czy proteza zębowa, która jest widoczna wewnątrz jamy ustnej pacjenta

Wszczep integruje się z tkanką kostną przez proces osteointegracji. Dochodzi wtedy do jego trwałego związania się z kością, dlatego też może on wtedy skutecznie spełniać swoją funkcję.

Kiedy można zastosować implanty zębów?

Implanty stomatologiczne mają szerokie zastosowanie i sprawdzają się one zarówno wtedy, gdy pacjent ma pojedynczy brak zębowy, jak i w sytuacji, gdy występuje u niego bezzębie, czyli inaczej brak zębów własnych.

Do wszczepienia implantów zębowych konieczne jest też spełnienie określonych wymogów pod kątem medycznym.

W przypadku implantów stomatologicznych ważna jest odpowiednia kondycja kości. Gdy nie są one odpowiednio gęste lub doszło do ich zaniku, można zdecydować się na wykonanie regeneracji tkanki kostnej lub też na wszczepienie implantów w kościach jarzmowych – policzkowych.

Gdzie można założyć implanty stomatologiczne?

Leczenie implantologiczne jest aktualnie prowadzone wyłącznie w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Gdy chodzi o nowoczesne implanty Kraków również jest jednym z wielu miast, gdzie można skorzystać z takiego zabiegu.

Implanty zębowe – jakie mają zalety?

Zastosowanie implantów zębowych ma wiele zalet, dlatego też są one obecnie bardzo popularne wśród osób, które muszą uzupełnić braki zębowe. Dlaczego warto wybrać wszczepienie implantów?

Do najważniejszych zalet implantów zębowych zaliczane są:

  • estetyczny wygląd uśmiechu – prezentuje się wtedy bardzo naturalnie
  • zachowanie funkcji żucia – implanty pozwalają na spożywanie wszystkich pokarmów
  • wieloletnia trwałość – implanty mogą być używane przez kilkadziesiąt lat, dlatego też są one wyborem na długi czas
  • ochrona przed zanikiem kości – wszczepienie implantu powoduje, że kość nie zanika, co również wpływa na wygląd twarz
  • szerokie przeznaczenie – za pomocą implantów można uzupełniać pojedyncze oraz mnogie braki w łukach zębowych
  • łatwe utrzymanie implantów w czystości – stosowane są wtedy standardowe artykuły higieniczne
  • codzienny komfort – implanty są znacznie wygodniejsze od wyjmowanych protez zębowych, a także nie powodują pojawiania się otarć i nie wpływają na mowę

Ile kosztuje wykonanie implantów zębowych?

Ceny związane z wykonaniem implantów zębowych zależą od wielu czynników, między innymi od wielkości braku, od wybranego systemu implantów, a także dodatkowych usług, na przykład regeneracji kości.

Zwykle trzeba będzie liczyć się z wydatkiem od około 5000 złotych w przypadku pojedynczego braku. Uzupełnienie większych braków to wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Z kolei leczenie bezzębia będzie już kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych w dobrej klinice.

Do skorzystania ze swoich usług w ramach leczenia implantologicznego zaprasza Klinika Ziętek Clinic, która ma wieloletnie doświadczenie w jego prowadzeniu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1