Zima

Jak poprawnie dbać o skórę podczas najchłodniejszych miesięcy w roku? To pytanie jest ważne przede wszystkim dla osób posiadających cerę delikatną i wrażliwą. W końcu zimą narażamy skórę na duże różnice temperatur, skóra jest narażona zarówno na mróz i zimny wiatr, jak również i ogrzewanie w pomieszczeniach.

Skóra zimą

Zimą należy zadbać nie tylko o skórę twarzy, ale również i innych fragmentów najbardziej narażonych na odmrożenia, czyli dłoni i ust. Podczas niskich i ujemnych temperatur skóra może piec, boleć i pękać. Występuje także zaczerwienienie skóry, ponadto jest ona w tym czasie w roku wyjątkowo wrażliwa. Cera jest wtedy bardzo sucha i nierzadko pojawiają się na niej różne reakcje alergiczne. Właśnie z tego powodu każdy, nawet jeśli nie jest miłośnikiem pielęgnacji skóry, powinien zadbać o cerę podczas najzimniejszych miesięcy w roku. Inaczej będzie odczuwał dyskomfort przez długi czas.

Odpowiedni krem na zimę

Każdego dnia powinno się używać odpowiednich kremów – i to przez cały rok, nie tylko zimą. Co ważne jednak, latem i zimą kosmetyki te powinny być zupełnie inne. Latem powinno się zdecydować na produkty o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają. Zaś zimą krem powinien być mocno natłuszczający i ciężki. W jego składzie powinny znaleźć się takie substancja, jak: wazelina, parafina, wosk pszczeli czy oliwa. Naturalne składniki tego typu doskonale wpływają na stan i wygląd skóry – skutecznie chronią cerę przed mrozem i zmianami temperatury, a także sprawiają, że cera zachowuje wysoki poziom nawilżenia.

Krem z filtrem zimą?

O kremach z filtrem przeciwsłonecznym mówi się głównie latem, ale jak się okazuje, skóra zimą również potrzebuje ochrony przed promieniami słonecznymi. Tak właściwie – każdy powinien go stosować przez cały rok. Z kremu mogą zrezygnować jedynie ci, którzy niemal nie przebywają na świeżym powietrzu podczas najchłodniejszych dni. W mieście warto stosować co najmniej SPF 5-15, w zależności od odcienia skóry. Natomiast przebywając w górach powinno się nawet stosować kremy 30-50. Osoby o bladej skórze powinny wybierać produkty o silniejszym działaniu.

Jak chronić usta przed zimnem?

Zima to trudny czas nie tylko dla skóry, ale i dla ust. Z powodu mrozu stają się one wysuszone i spierzchnięte. Co ciekawe, zwilżanie ust językiem tylko pogarsza ich sytuację. Aby utrzymać je w dobrym stanie, należy smarować je co godzinę – tłustym kremem lub pomadką z woskiem pszczelim. W domu można nałożyć na nie naturalny miód, który przyspieszy regenerację ust po kontakcie z mrozem i zimnym i suchym powietrzem.

Jak chronić dłonie zimą?

Zimą należy chronić także dłonie. Z tego powodu podczas niskich i minusowych temperatur powinno się nosić rękawiczki. Niestety, czasami się o nich zapomina, a czasami, pomimo noszenia ochrony na dłoniach, skóra i tak swędzi, jest odmrożona, pęka i czasami nawet krwawi. Aby zapobiec tym wszystkim niedogodnością, należy każdego dnia używać kremów do rąk bądź silniejszych produktów do skóry wrażliwej. Można stosować także kremy wykonane samodzielnie w domu z oleju rycynowego, masła i mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 7 = 3