Wiele gabinetów odnowy biologicznej oferuje również medycynę estetyczną dla mężczyzn, co jeszcze niedawno mogło stanowić ewenement. Dziś na Zachodzie nikogo nie dziwi, że mężczyźni odwiedzają kosmetyczkę lub gabinety wellness. Zwyczaje te w ostatnich latach przepływają też do Polski.

Medycyna estetyczna – dla każdego faceta na miarę XXI wieku

 

Mężczyźni przestali się wstydzić tego, że tak jak i kobiety potrzebują zadbać o swoją urodę i nienaganny wygląd. To, co jeszcze kilkanaście lat temu w wielu środowiskach mogło być uznawane za mało męskie, dziś już praktycznie stało się normą. Z jakich zabiegów medycyny estetycznej korzystają mężczyźni najchętniej? Na pewno możemy do nich zaliczyć:

 

  • mezoterapię igłową lub bezigłową – świetne rozwiązanie na wygładzanie zmarszczek, zwłaszcza tych mimicznych
  • podniesienie powiek
  • wygładzanie zmarszczek czołowych, nosowych i bruzdowych
  • laserowe usuwanie owłosienia z twarzy lub innych części ciała, redukcja owłosienia, jeśli jest go za dużo
  • implantologię włosów – jeśli pacjent boryka się z łysieniem, “nowe” włosy dodają elegancji i ujmują lat
  • ujędrnianie skóry twarzy poprzez botox lub dowolnie wybrane wypełniacze
  • wypełnianie ust kwasem hialuronowym

 

Medycyna estetyczna – recepta na przedłużenie młodości także dla Panów

 

Ceny zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn właściwie nie różnią się od cen zabiegów oferowanych kobietom. Często zdarza się, że pary wspólnie udają się na zabiegi, np. w ramach wypoczynku w wybranym obiekcie oferującym wellness na najwyższym poziomie. Cały weekend spędzić można na aktywnych rozrywkach, w gabinetach pielęgnacyjnych i na łonie natury. W takich warunkach najchętniej jesteśmy otwarci na wszelkie zmiany. Spośród wszystkich prezentowanych zabiegów dla mężczyzn najkosztowniejsza jest implantologia włosów. Koszty sięgać mogą nawet 100 tysięcy złotych. Dla wielu mężczyzn pragnących pokonać łysienie kwota ta nie stanowi większego problemu, zwłaszcza, jeśli ceną jest zainteresowanie i powodzenie u dużo młodszych partnerek. Za tańszą metodę odzyskania włosów uznać można także nieinwazyjne przeszczepy w postaci specjalnie zaprojektowanych systemów włosów, które można traktować jako ekskluzywne peruki.

 

Medycyna estetyczna – polscy mężczyźni nareszcie się przełamują

 

Do wzrostu zainteresowania medycyną estetyczną wśród mężczyzn z pewnością w dużym stopniu przyczyniła się moda z krajów zachodniej Europy. Polacy, w momencie częstszych wyjazdów za granicę, poznawania świata, kultur obcych państw, otworzyli się na to, że każdy, niezależnie od płci, ma prawo wyglądać tak jak chce i dbać o siebie, stosując wszystko, co uzna za właściwe. Do medycyny estetycznej wielu Panów przekonują także różnorodne kampanie uświadamiające, że wszystkie wynalazki współczesnej nauki służą każdemu – bez względu na płeć.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

81 + = 84