Jak wygląda przygotowanie do zabiegu powiększania biustu?

Planujesz powiększyć piersi? W takim przypadku musisz pamiętać, że zabiegu nie wykonuje się od ręki. Jak wyglądają przygotowania do operacji?

Dzisiaj wiele kobiet decyduje się na korzystanie z operacji powiększenia biustu. To sposób, aby pozbyć się kompleksów i poprawić jakość swojego życia. Gdy chodzi o nowoczesne implanty piersi Kraków ma wiele gabinetów, w których można je wykonać. Zanim jednak dojdzie do zabiegu, pacjentka musi przejść przez etap przygotowań.

Gdzie powiększyć piersi?

Wybór odpowiedniej kliniki wykonującej implanty piersi ma bardzo duże znaczenie. Wiedza i doświadczenie lekarza i reszty personelu medycznego to bezpieczeństwo i komfort procedury, a także najlepsze efekty, jakie można podczas niej uzyskać. Dzisiaj praktycznie każda klinika ma własną stronę internetową, na której można zapoznać się bliżej z jej ofertą, cennikiem, galerią zdjęć przed i po. W sieci można znaleźć też opinie na temat konkretnych klinik i lekarzy. Dzięki temu można wyselekcjonować taki punkt, w którym zabieg zostanie wykonany profesjonalnie.

Konsultacja przed zabiegiem powiększenia piersi

Przed przeprowadzeniem zabiegu powiększania biustu pacjentka, która chce poddać się takiej procedurze, bierze udział w konsultacjach z lekarzem. Wizyta składa się wtedy z wywiadu lekarskiego, wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, a także z omówienia efektów, jakie ma dać zabieg. W trakcie konsultacji lekarz chirurgii plastycznej wykonujący implanty piersi przekazuje także pacjentce dokumentację, która zawiera dokładne informacje dotyczące procedury. Znajduje się w nich również wykaz badań, jakie należy wykonać. Powiększenie piersi to procedura prowadzona w znieczuleniu ogólnym, dlatego są one niezbędne. Podczas wizyty pacjentka może też zadać lekarzowi wszelkie pytania dotyczące zabiegu – przygotowań, przebiegu, postępowania po jego wykonaniu.

Badania przed powiększeniem biustu – co wykonać?

Przed zabiegiem wszczepienia implantów piersi konieczne jest wykonanie serii badań przesiewowych, które mają na celu sprawdzenie stanu zdrowia pacjentki. Pozwalają one również wykluczenie przeciwwskazań.

Wybrane badania przed powiększeniem piersi:

  • badania krwi: morfologia, OB, grupa krwi, poziom cukru, parametry krzepliwości krwi, badania tarczycowe u kobiet z chorobami tarczycy
  • USG piersi

W przypadku, gdy pacjentka ma choroby przewlekłe, wskazana jest także konsultacja z lekarzem specjalistą. Wyniki wszystkich wykonanych badań przekazuje się wtedy do kliniki wykonującej zabieg. Po ich analizie lekarz chirurg może dopuścić pacjentkę do procedury lub odradzić jej wykonanie ze względów zdrowotnych.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania biustu?

Pacjentki, które zostały zakwalifikowane do zabiegu powiększania biustu, zgłaszają się do kliniki najczęściej tego samego dnia, w którym ma być on wykonany. Nie należy wcześniej spożywać posiłków, pić wody, czyli należy być na czczo. Można zażyć leki, które przyjmuje się stale. Gdy mają zostać wszczepione implanty piersi, ale pacjentka w dniu zabiegu jest przeziębiona, ma opryszczkę, wtedy zabieg przesuwany jest w czasie.

Podsumowanie

Właściwe przygotowania do zabiegu powiększania piersi mają bardzo duże znaczenie. W ich trakcie można wykluczyć przeciwwskazania do procedury, gdy mogłaby być ona zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia pacjentki. Omawia się także z lekarzem wyniki zabiegu i dobiera się odpowiedni rodzaj implantów, by efekt był optymalny.

By admin

One thought on “Implanty piersi. Jak wygląda przygotowanie do zabiegu powiększania biustu?”
  1. Staram sie dbac o siebie za zakresie swojego domu, ale sa pewne zabiegi, ktorych nie jestem w stanie wykonac. W salonie/u kosmetyczki wykonuje wiec: nitkowanie brwi (raz na 3 tygodnie), mikrodermabrazja/oczyszczanie (dwa razy do roku), inne zabiegi (karboksyterapia itd.- w zaleznosci od potrzeb), pedicure (2 razy do roku), fryzjer (moze raz w roku). Wszystko zalezy od mojego zaangazowania. Idąc raz na zabieg warto podtrzymywac efekty i kontynuować pielegnacje w domu (taki zabieg na dluzej wtedy „starcza”.
    Na powiększanie piersi zdecydowałam się 3 lata temu i jestem zadowowolona z rezultatu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 78 = 80