Depilacja bikini - najskuteczniejszy laser

Po goleniu okolic bikini często masz podrażnienia? Chcesz cieszyć się idealnie gładką skórą? Wybierz depilację laserową!

Zapomnij o golarkach i bolesnym woskowaniu – dzięki depilacji laserowej bikini możesz cieszyć się doskonałym efektem gładkiej skóry na lata.  Co warto wiedzieć na temat depilacji laserem okolic intymnych? Oto najważniejsze informacje

Dlaczego warto wybrać depilację laserową bikini?

Depilacja laserowa ma wiele zalet. Dzisiaj decyduje się na nią dużo osób, które chciałyby skutecznie pozbyć się niechcianych włosków na długi czas. Wśród dostępnych zabiegów znajduje się również depilacja laserowa bikini, czyli okolic intymnych. Dzisiaj sporo kobiet decyduje się na systematyczne usuwanie włosków z tej okolicy. To nie tylko kwestia estetyki, lecz też komfortu i higieny. Jednak metody jak golenie czy woskowanie nie zapewniają optymalnych efektów – włoski szybko odrastają, pojawiają się podrażnienia.

Alternatywa to depilacja laserowa – pozwala ona na trwałe usunięcie włosków wraz z ich mieszkami, aby zapobiegać ponownemu odrostowi. To zatem sposób, by skóra mogła być gładka na wiele lat bez potrzeby ciągłego golenia lub depilowania owłosienia innymi metodami. 

Laserowa depilacja bikini – rodzaje

Gabinety, w których prowadzona jest depilacja laserem, mogą zapewnić swoim klientom dostęp do różnych wariantów tej procedury w okolicy bikini. Można skorzystać z nich też wtedy, gdy prowadzona jest depilacja laserowa.

Najczęściej prowadzone są poniższe zabiegi:

  • bikini francuskie – pozostawia owłosienie na wzgórku łonowym w kształcie trójkąta
  • bikini brazylijskie – owłosienie ma kształt paska na wzgórku łonowym
  • bikini Hollywood albo full brazilian – całkowite usuniecie włosków ze wzgórka łonowego

W przypadku bikini brazylijskiego i hollywoodzkiego prowadzi się tak zwaną depilację laserową głębokiego bikini. Oznacza to, że usuwa się włoski z okolic intymnych jak wargi sromowe, okolice odbytu, co pozwala na uzyskanie pełnej gładkości w tej strefie. W przypadku bikini francuskiego włoski usuwa się tak, aby nie wychodziły poza linię bielizny. Oczywiście, wybierając zabieg jak depilacja laserowa, klientka ma możliwość ustalenia ze specjalistą wykonującym zabieg jego zakresu, aby efekt odpowiadał jej w pełni. Warto więc dobrze przemyśleć, jaka opcja będzie najlepsza, ponieważ depilacja laserem daje trwałe efekty.

Jak przebiega zabieg depilacji bikini laserem?

Przed zabiegiem klientka bierze udział w konsultacji ze specjalistą. Wtedy sprawdzana jest kondycja skóry oraz wykonuje się specjalną próbę laserową, która ma na celu sprawdzenie reakcji na światło lasera. Gdy nie ma przeciwwskazań, przystępuje się do zabiegu. Polega on na naświetlaniu skóry z użyciem specjalnego urządzenia, aby usunąć włoski. Podczas zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe w postaci pieczenia, ale nowoczesne urządzenia minimalizują dyskomfort. Po zakończeniu zabiegu jak depilacja laserowa klientka może udać się do domu. Należy wtedy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, by nie narazić jej na podrażnienie.

Depilacja laserowa bikini – ile zabiegów wykonać?

Pojedyncza depilacja laserowa  to za mało, aby uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry bez denerwujących włosków. Wykonuje się najczęściej po około 4-5 procedur, by całkowicie usunąć niechciane włoski. Gdy zatem chcesz uzyskać doskonały efekt gładkiej skóry okolic bikini, postaw na depilację laserem.

By admin

One thought on “Depilacja laserowa bikini – wszystko, co musisz wiedzieć”
  1. Ja z kolei nie polecam depilatora laserowego, miałam i nie widziałam, żeby cokolwiek robił. Ja jestem team laser (light sheer duet), co prawda robię zabiegi powtarzające, ale mnie totalnie uratowało (wrastające włosy). IPL mi się nie sprawdził, sprzedałam po roku, wyzywając, że tyle pieniedzy straciłam.
    Zdecydowanie lepiej wybrać się na depilację do salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + = 16