Gładkie nogi bez włosków

Masz dość ciągłego golenia włosków maszynką? A może bolesnego woskowania? Pomyśl o skorzystaniu z depilacji laserem!

Zabieg jak depilacja laserowa w Instytucie Bielenda Kraków pozwoli na uzyskanie efektu aksamitnie gładkiej skóry na wiele lat. Jak dokładnie działa depilacja laserem? Ile zabiegów należy wykonać? Z jakimi wydatkami na depilację laserową trzeba się liczyć?

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabieg jak depilacja laserowa jest przeznaczony do trwałego usuwania skóry za pomocą wiązki skoncentrowanego światła, czyli lasera. Za jego pomocą można zlikwidować problem, czyli stale odrastające włoski, aby skóra była gładka na lata. Depilacja laserowa wykorzystuje różne rodzaje urządzeń, które różnią się pomiędzy sobą swoim działaniem. Te najnowocześniejsze są w stanie usuwać także jaśniejsze włoski, co kiedyś nie było możliwe.

Czy depilacja laserowa daje trwałe efekty?

Dużą zaletą depilacji laserowej jest jej trwałość. Podczas gdy inne metody jak golenie czy depilowanie urządzeniem depilującym powodują, że z czasem dochodzi do odrostu włosków, w przypadku depilacji laserem odrost jest zablokowany. Podczas zabiegu dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego, czyli struktury, z której wyrasta włosek. W efekcie nie dochodzi do jego odrośnięcia. U wielu osób skóra pozostaje gładka na wiele lat. U innych konieczne jest prowadzenie zabiegów przypominających, aby zlikwidować pojawiające się pojedyncze włoski.

Gdy zatem chcesz przez całe lato cieszyć się gładką skórą, w takim przypadku, warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegu depilacji laserowej. Wtedy nie trzeba będzie codziennie golić jej lub korzystać z bolesnych metod jak woskowanie czy usuwanie włosków pastą cukrową. Efekty zabiegu depilacji laserowej są zależne głównie od typu włosków i skóry, dlatego też mogą różnić się w zależności od osoby poddającej się takiej procedurze.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Aby cieszyć się gładką skórą na długi czas, należy wykonać serię zabiegów depilacji laserowej. Właśnie wtedy można uzyskać optymalne efekty. Jak często zalecana jest depilacja laserowa? Zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów depilacji laserowej, ale czasami niezbędne jest nawet 8 procedur, aby pozbyć się większości włosków. Zabiegi wykonuje się wtedy w odstępach do 6-8 tygodni.

Konieczność powtarzania zabiegu depilacji laserowej wynika z faktu, że włoski w skórze znajdują się w różnych fazach:

  • faza aktywnego wzrostu– anagen
  • faza spoczynkowa – telogen
  • faza regresji – katagen

Depilacja laserowa działa jedynie na włoski w fazie aktywnego wzrostu. Wobec tego zabieg musi być powtarzany.

Ile trzeba zapłacić za zabieg depilacji laserowej?

Koszt wykonania zabiegu depilacji laserowej zależny jest od wielu czynników, w tym od rodzaju urządzenia laserowego i wielkości obszaru zabiegowego. Przykładowo wykonanie depilacji laserowej pach to około 250 złotych, natomiast całych nóg około 650 złotych. W przypadku wykupienia pakietu składającego się z kilku zabiegów można otrzymać dodatkowy rabat na ich przeprowadzenie.

By admin

One thought on “Ciesz się gładką skórą na lata po depilacji laserowej”
  1. Sama ostatnio zdecydowałam się na depilacje laserową wąsika na twarzy i jestem bardzo zadowolona z rezultatów, twarz wyglada o wiele lepiej a ja nie mam czerwonych śladów po depilacji. Wcześniej depilowałam za pomocą wosku Niekiedy nie było śladu, niekiedy niestety spore podrażnienie, które wygladało nieciekawie ;(
    Teraz przynajmniej takiego problemu nie mam. Z uwagi na wygodę, wcale nie uważam, ze jest to duży koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1