Maszynka do depilacji

Włoski na nogach, pod pachami albo w okolicy bikini można usuwać różnym metodami – także nowoczesną techniką laserową.

Systematyczne golenie włosków zajmuje sporo czasu, a po takiej procedurze skóra może być podrażniona. Z kolei depilacja woskiem czy pastą cukrową zajmuje sporo czasu i jest bolesna, a także dość droga, gdy wykonuje się ją w gabinecie. Alternatywą dla tych zabiegów jest depilacja laserowa, którą prowadzi wiele gabinetów w Polsce, na przykład Bona Dea: https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/depilacja-laserowa/.

Na czym polega usuwanie owłosienia metodą laserową? Czy metoda ta sprawdzi się u każdego? Ile zabiegów należy wykonać? To tylko niektóre pytania pojawiające się w tym kontekście. Sprawdź odpowiedzi!

Jak działa depilacja laserowa?

Do depilacji laserowej stosuje się specjalne urządzenia, których zadaniem jest likwidowanie włosków razem z ich mieszkami włosowymi. W takim przypadku dochodzi do zniszczenia całej struktury włoska, więc nie dochodzi do jego ponownego odrostu. Obecnie używane lasery charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością działania, a przy tym są również bezpieczne dla skóry. Pozwalają one nie tylko na depilowanie włosków ciemnych, lecz także mogą dać dobre efekty w przypadku jasnego owłosienia, na przykład blond, rudego czy siwego.

Gdzie można zastosować depilację laserem?

Depilacja laserowa jest metodą o wszechstronnym zastosowaniu. To procedura przeznaczona dla kobiet oraz dla mężczyzn, za pomocą której można usuwać włoski z każdego zakątka ciała oraz z twarzy. Najczęściej depilacja laserowa prowadzona jest na nogach, ale również można wykonać ją pod pachami, w okolicy bikini, na rękach, brzuchu czy klatce piersiowej. U kobiet popularny jest też zabieg usuwania włosków na twarzy – można w ten sposób zlikwidować tak zwany wąsik.

Kto może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Nowoczesne zabiegi depilacji laserowej cechują się bardzo wysoką efektywnością w przypadku różnych kolorów włosków. Warto pamiętać o tym, że wskazania i przeciwwskazania pod tym względem powiązane są z rodzajem zastosowanego urządzenia. Nowszy sprzęt może poradzić sobie także z jasnymi włoskami – warto więc sprawdzić, jakiego urządzenia laserowego używa wybrany gabinet.

Również przed zabiegiem należy się odpowiednio przygotować. Dokładne instrukcje można otrzymać podczas pierwszej wizyty, tak zwanej konsultacyjnej. W jej trakcie wykonuje się także test laserowy, aby sprawdzić reakcję skóry. Specjalista dokładnie objaśni wszystkie szczegóły zabiegu i może odpowiedzieć na pytania.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Jeden zabieg depilacji laserowej to za mało, aby skutecznie usunąć włoski. W tym celu przeprowadza się najczęściej od 3 do 5 procedur w kilkutygodniowych odstępach. W większości przypadków skóra pozostaje gładka na wiele lat. Czasami jednak konieczne jest wykonanie corocznego zabiegu przypominającego. Gdy zatem chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia na ciele i twarzy na długi czas, wtedy warto pomyśleć o zabiegu depilacji laserowej. To sprawdzony sposób na aksamitnie gładką skórę!

 

By admin

One thought on “Czy depilacja laserem to dobry wybór? Poznaj bliżej technikę depilacji laserowej”
  1. Jeśli chcecie zdążyć do lata polecam się pospieszyć. Zwykle wymagane jest 3- 5 serii depilacji na okolicę (wszystko zależy od tego jaki jest włos). Jednak pomiędzy tymi seriami muszą byc przerwy podczas których włoski muszą odrosnąć.
    Sama depilowałam w taki sposób okolicę bikini i jest to niesamowita wygoda. Jestem bardzo zadowolona,ze się na zabieg zdecydowałam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

46 − = 39