Gładkie nogi

Lipomasaż, czyli endermologia jest popularnym zabiegiem w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Kiedy warto z niego skorzystać?

Właściwie wykonany masaż jest w stanie dać doskonały efekty. Nie tylko relaksuje i zmniejsza bolesność mięśni i stawów, ale również ma dobroczynny wpływ na tkankę skórną. 

Czym jest endermologia?

Zabieg jak endermologia, który określany jest także jako lipomasaż albo endermologia LPG, jest zabiegiem, który służy do zredukowania podskórnej tkanki tłuszczowej oraz poprawy wyglądu skóry. Endermologia może być stosowana na różnych partiach ciała. Poprzez mechaniczne oddziaływanie na komórki wspiera procesy reorganizacji tkanek. Nie ma wtedy potrzeby przerywania ciągłości skóry, by podać w nią określone środki. Zabieg jest też relaksujący, odprężający. Warto wskazać, że endermologia może być przeprowadzona na ciele, ale również na twarzy – stosuje się wtedy specjalne rolki o małej powierzchni.

Jak wygląda urządzenie do endermologii?

Aby przeprowadzić zabieg endermologii, stosuje się specjalne urządzenie. Jest ono wyposażone w głowicę z masującymi rolkami oraz z komorą, w której powstaje próżnia. W efekcie można przeprowadzić masaż podciśnieniowy i oddziaływać wtedy na skórę mechanicznie, aby aktywować procesy usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg endermologii przeprowadza się u klienta ubranego w specjalny rodzaj kombinezonu. Służy on do ochrony skóry, a także ułatwia przesuwanie się głowicy po ciele.

Kiedy warto skorzystać z endermologii?

Obecnie endermologia jest bardzo popularnym zabiegiem, który wybierany jest zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. To nieinwazyjna procedura, która nie ma wielu przeciwwskazań, a przy tym cechuje się wysokim poziomem skuteczności.

Wskazania do wykonania zabiegu endermologii:

  • oporna tkanka tłuszczowa, której nie można usunąć podczas ćwiczeń fizycznych
  • cellulit – skórka pomarańczowa
  • zwiotczała skóra, która wymaga ujędrnienia 
  • zaburzenia krążenia limfatycznego
  • powolna przemiana materii
  • gromadzenie się wody w organizmie

Skórka pomarańczy

Ile zabiegów endermologii należy wykonać?

Procedura jak endermologia daje najlepsze efekty wtedy, gdy będzie prowadzona w serii. Liczba zabiegów jest zależna od kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów.  Najczęściej zaleca się przeprowadzenie od 10 do 20 zabiegów. Na początku wykonuje się je dwa razy w tygodniu, natomiast potem można prowadzić je raz na tydzień. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów endermologia może być uzupełniona również o ćwiczenia fizyczne, odpowiednią dietę, picie dużej ilości wody.

Gdzie można wykonać zabieg endermologii?

Jako że endermologia jest obecnie bardzo popularną procedurą, można skorzystać z niej w wielu gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Także dostępna jest ona w wybranych gabinetach Spa i odnowy biologicznej.

By admin

One thought on “Endermologia – pozbądź się cellulitu i zwiotczeń skóry!”
  1. Dodam, ze trzeba również zakupić odpowiedni kombinezon, który nakłada sie do zabiegów. Jest to dodatkowy koszt, o którym wiele osób nie mówi. Co nie znaczy, ze uważam, ze nie warto jest się na zabieg wybrać bo zdecydowanie warto. Sama miałam duży problem z cellulitem po ciązy pomimo,z e jestem szczupła. Cwiczyłam ale miałam spory cellulit oraz nie zmniejszał się. Już po 3 zabiegu endermologii widziałam dobre rezultaty usuwania cellulitu. Po całej sesji widziałam, ze cellulit jest zdecydowanie mniejszy, praktyczne niewidoczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1