Gabinet kosmetyczny

Dzięki zabiegom wykorzystującym laser frakcyjny można nadać skórze piękniejszy wygląd. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Wtedy, gdy kosmetyki nie działają, warto zwrócić się po pomoc do specjalistów z gabinetu medycyny estetycznej. Za pomocą nowoczesnych urządzeń i preparatów mogą oni poprawić wygląd skóry każdego typu i zlikwidować jej różne niedoskonałości.  Jak działa laser frakcyjny? Kiedy warto zdecydować się na tę procedurę?

Jak działa laser frakcyjny?

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów bazujących na laserach. Jednym z nich jest laser frakcyjny, który znalazł zastosowanie w rewitalizacji skóry i usuwaniu widocznych na niej niedoskonałości. Laser frakcyjny został opracowany z myślą o likwidowaniu różnych niedoskonałości skórnych, które pojawiają się na twarzy i na ciele. Podczas zabiegu laser oddziałuje na komórki, powodując ich miejscowe, kontrolowane uszkodzenie. W rezultacie dochodzi do przebudowy struktury skóry.

Takie działanie lasera frakcyjnego spowodowało, że obecnie jest on wykorzystywany bardzo często wtedy, gdy konieczne jest miejscowe usunięcie nawet znacznych niedoskonałości. Zabieg jest jednocześnie bezpieczny – okres rekonwalescencji jest bardzo krótki i nie wymaga od pacjenta przestrzegania restrykcyjnych zasad.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu laserem frakcyjnym?

Zabiegi wykorzystujące lasery frakcyjne są obecnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Mogą być prowadzone w każdym wieku – także na młodszej skórze, na której widoczne są już niedoskonałości wymagające usunięcia.

Laser frakcyjny – wskazania:

 • skóra pozbawiona blasku, szara
 • widoczne rozszerzone pory
 • przebarwienia posłoneczne
 • znamiona soczewicowate
 • blizny: potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe
 • pogorszenie elastyczności i jędrności skóry
 • zmarszczki

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

Przed każdym zabiegiem wykorzystującym laser frakcyjny konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Wykonuje on wtedy wywiad z pacjentem, podczas którego wyklucza się ewentualne przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie procedury. Lekarz wyjaśni również, jak przebiega zabieg, a także odpowie na wszystkie pytania, jakie są z nim związane.

Zabieg usuwania niedoskonałości laserem frakcyjnym może być bolesny, dlatego przed jego wykonaniem znieczula się skórę. Najczęściej stosowane są wtedy specjalne kremy znieczulające. Czas trwania zabiegu to zwykle od kilku do kilkunastu minut, natomiast w przypadku większych obszarów może trwać on około godziny. W tym czasie lekarz przykłada do skóry głowicę urządzenia laserowego, które powoduje miejscowe uszkodzenie skóry. Dla uzyskania najlepszych efektów może być konieczne powtórzenie zabiegu. Zazwyczaj przeprowadzane są one w odstępach od 1 do 6 tygodni.

Jak postępować po zabiegu laserem frakcyjnym?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być napięta, zaczerwieniona. Także mogą pojawić się opuchnięcia i obrzęki. Takie efekty utrzymują się do około 7 dni. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Szczególnie ważne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem, które zabezpieczają przed promieniowaniem UV.

Podsumowanie

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego to bardzo dobry wybór dla każdego, kto chciałby widocznie poprawić stan skóry. Za pomocą specjalnego urządzenia, które silnie oddziałuje na naskórek w jego wierzchnich i głębszych warstwach, można uzyskać skuteczne i bezpieczne efekty. Procedura wykonana pod okiem doświadczonego lekarza medycyny estetycznej może zapewnić maksymalne rezultaty.

By admin

3 thoughts on “Laser frakcyjny – kiedy warto?”
 1. Sama zastanawiam się nad laserem bo mam sporo problemów na twarzy. Blizny po trądziku i wielkie pory, spowodowane źle dobraną terapią hormonalną jakieś 8 lat temu, oraz przewlekłymi chorobami hormonalnymi ( przyjmowanie hormonów nie wchodzi w grę, ponieważ tyje i mam problem z cerą po KAŻDYCH, nawet tych dobranych pod moje badania. Próbowałam na przestrzeni 20 lat znaleźć te odpowiednie).
  Na trądzik i inne dolegliwości, względnie pomogła operacja wycięcia jajnika oraz guzów i torbieli w macicy, otrzewnej i jelitach.
  Jeśli chodzi o kwestie dermatologiczne,
  Była seria zabiegów kwasami medycznymi na przestrzeni kilu lat, był dermapen ma przestrzeni kilku lat
  Pielęgnacja jest odpowiednio dobrana, gdyż trądziku mimo naprawdę zaburzonej gospodarki hormonalnej nie ma już ( prócz zmian na brodzie i szyi przed okresem). Była terapia Izotekiem, kilka lat temu, ale blizn nie zlikwidowała.
  Na twarzy ciagle widnieją blizny i wielkie pory mimo co rocznych kwasów i zabiegów dermpenem.

 2. Usuwanie blizn laserem frakcyjnym. Przeszłam 4 takie zabiegi i jest bardzo dobrze, a blizny miałam naprawdę głębokie. Po wszystkim wstrzyknięcie własnego osocza i rekonwalescencja trwa 3-5 dni.

 3. Jak wygląda twoja dieta? Jak pracuje reszta gruczołów – jajniki i tarczyca? Jak wyniki glukozy i insuliny? Ja bym szukała problemu od środka. Kolejna sprawa – geny. Czy babcia i mama nie miały tego samego problemu? Dziwne ze nawet dermapen nie dawał efektów.
  Tak jak osoba powyżej uważam, ze najlepsza opcją będzie zdecydowanie się na laser frakcyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

36 − = 34