Female physiotherapist helping to exercise the patient injured knee

Potrzebujesz rehabilitacji albo poszukujesz odpowiedniej oferty dla bliskiej osoby? Dzisiaj z usług rehabilitacyjnych można skorzystać w wielu lokalizacjach. Gdzie warto się wybrać, by uzyskać fachową pomoc? Zobacz poradnik, który pozwoli Ci na wybranie najlepszego rehabilitanta w przypadku różnych dolegliwości!

Kiedy konieczna jest rehabilitacja?

Rehabilitacja jest bardzo szeroką dziedziną, która obejmuje zróżnicowane czynności mające na celu poprawę komfortu, sprawności oraz samodzielności pacjentów.

Obejmuje ona nie tylko działania nakierowane na poprawę sprawności układu ruchu, ale również może wspierać działanie innych układów, na przykład krążeniowego, nerwowego, pokarmowego, moczowego. Dodatkowo rehabilitacja może mieć pozytywny wpływ na psychikę.

Wskazania do przeprowadzenia rehabilitacji są zróżnicowane i mogą one obejmować między innymi:

  • stany po urazach
  • choroby przewlekłe
  • niepełnosprawność
  • stany po zabiegach
  • uprawianie sportów

Gdy zatem lekarz zaleca skorzystanie z rehabilitacji, warto z niej skorzystać, ponieważ dzięki niej można kompleksowo zadbać o zdrowie i powrócić do sprawności szybciej niż bez niej.

Gdzie można skorzystać z rehabilitacji?

Obecnie rehabilitacja prowadzona jest w wielu punktach i można skorzystać z niej zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie.

Gdy przykładowo konieczna jest profesjonalna rehabilitacja Oświęcim to miasto, gdzie działa wiele punktów prowadzących takie usługi. Poza placówkami medycznymi dotowanymi przez Fundusz są to również placówki prywatne, które nakierowane są też na leczenie konkretnych dolegliwości.

Aktualnie adresy placówek zajmujących się prowadzeniem rehabilitacji można łatwo znaleźć w internecie, dlatego od razu można wtedy dowiedzieć się, gdzie w okolicy można udać się do rehabilitanta.

Dodatkowo w internecie można znaleźć też pomocne opinie na temat różnych placówek, aby dowiedzieć się, jakie z nich są najczęściej polecane, a które nie są rekomendowane przez pacjentów.

Jak wybrać dobrą placówkę prowadząca rehabilitację?

Wybierając odpowiednią placówkę rehabilitacyjną, należy pamiętać o tym, by zwrócić wtedy uwagę na parę istotnych kwestii. Jakie z nich są najważniejsze?

Rodzaj dostępnej rehabilitacji

W pierwszej kolejności warto zobaczyć, jakie metody rehabilitacyjne dostępne są w konkretnej placówce. Dzięki temu można dowiedzieć się też, jak jest ona wyposażona i czy stosuje ona nowoczesne metody rehabilitacji. Taką ofertę ma dla klientów między innymi Klinika Galena, która zapewnia kompleksowe wsparcie dla osób z różnymi dolegliwościami.

Terminy rehabilitacji

Często rehabilitacja jest potrzebna od zaraz, aby uzyskać najlepsze efekty. W związku z tym duże znaczenie ma sprawdzenie, czy dostępne są terminy rehabilitacji na już. Niestety, najczęściej najdłuższy czas oczekiwania dotyczy placówek na NFZ.

Koszty rehabilitacji

W przypadku prowadzenia rehabilitacji w ramach NFZ osoby ubezpieczone nie muszą za nią płacić. Z drugiej jednak strony Fundusz dotuje jedynie małą liczbę spotkań, co powoduje, że chorzy najczęściej decydują się wtedy również na dodatkowe wykupienie rehabilitacji w prywatnej placówce. W tym przypadku koszty mogą wynosić od około 50 do 200 złotych zależnie od typu rehabilitacji za jedno spotkanie.

Forma prowadzenia rehabilitacji

Wybrane placówki zapraszają również do skorzystania z turnusów rehabilitacyjnych. Jest to bardzo dobry wybór wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie kompletnego wsparcia specjalistów z różnych dziedzin. Turnus pozwoli wtedy na osiągnięcie korzystnych efektów w krótkim czasie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

30 + = 38