Elektrostymulacja mięśniowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów u wielu osób. Dla kogo polecane są treningi EMS? Sprawdź najważniejsze wskazania oraz zalety tego typu ćwiczeń!

Czym jest trening elektrostymulacji mięśniowej – EMS?

Termin jak EMS odnosi się do angielskiego Electric Muscle Stimulation, czyli do elektrostymulacji mięśni. Ta technika używana jest między innymi w fizjoterapii, ale również ma zastosowanie w sporcie.

Treningi wykorzystujące elektrostymulację mięśniową, czyli EMS są obecnie bardzo popularne i chętnie wybierane przez wiele osób, którym zależy na lepszych efektów treningowych. Wynika to z faktu, że stymulacja elektryczna mięśni powoduje większe napięcie mięśniowe, a tym samym pozwala na skuteczniejszy trening.

Najczęściej trening EMS prowadzony jest także jako trening personalny, co oznacza, że jest on opracowany i realizowany pod okiem trenera personalnego. To powoduje, że dążenie do jeszcze lepszych efektów możliwe jest szybciej i z dodatkową motywacją.

Gdzie dostępne są treningi EMS?

Dzisiaj z treningów jak EMS można skorzystać w coraz więcej liczbie klubów sportowych. Bez problemów można zapisać się na trening EMS w Warszawie oraz w innych większych miastach w Polsce. Sprzęt do treningów EMS pojawia się także w mniejszych miejscowościach, ponieważ ćwiczenia tego typu cieszą się dużym powodzeniem.

Z dokładnymi ofertami treningów EMS dostępnymi w różnych miastach w Polsce można zapoznać się bliżej w internecie.

Na czym polega trenowanie EMS?

Osoby, które chciałyby rozpocząć treningi EMS, w pierwszej kolejności muszą wybrać odpowiedni klub sportowy, na przykład prowadzący trening EMS w Warszawie. Następnie można umówić się na trening próbny, aby dowiedzieć się, na czym dokładnie polega ta technika ćwiczeń.

W pierwszej kolejności trening EMS rozpoczyna się od konsultacji z trenerem personalnym. Dzięki niej można opracować plan treningowy uwzględniający cele treningu oraz odpowiednie ćwiczenia, które będą dopasowane do wieku, sylwetki, stanu zdrowia klienta.

Sam trening EMS odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia, które połączone jest z kamizelką wyposażoną w elektrody. Przenoszą one prąd o niskich wartościach, który jest bezpieczny dla ciała, ale jednocześnie umożliwia aktywizowanie tkanki mięśniowej powierzchownej oraz głębokiej. W rezultacie dochodzi do skuteczniejszego trenowania, ponieważ te same ruchy, lecz wspomagane przez urządzenie do treningu EMS, wywołują lepsze efekty.

Kiedy warto zdecydować się na trening EMS?

Obecnie na trening EMS w Warszawie oraz w wielu innych miastach decyduje się wiele osób, którym zależy na swoim wyglądzie, zdrowiu oraz samopoczuciu.

Najczęściej na treningi tego typu zapisują się te osoby, które nie mają za wiele czasu na wizyty na siłowni. Najczęściej jeden trening trwający 20 minut odpowiada pod względem jego rezultatu kilkugodzinnym pobytowi na siłowni.

Wśród głównych efektów, jakie można uzyskać przez trening EMS, znajdują się między innymi:

  • Zmniejszenie masy ciała – trening EMS jest skutecznym wsparciem dla diety odchudzającej,
  • Rozbudowa tkanki mięśniowej – ćwiczenia pozwalają na budowę masy oraz siły mięśniowej u trenujących,
  • Poprawa wyglądu ciała – ćwiczenia mogą wymodelować ciało, powodują zmniejszenie cellulitu,
  • Redukcja dolegliwości bólowych – bólów kręgosłupa, bólów mięśniowych,
  • Zmniejszenie obrzęków,
  • Pomoc w rehabilitacji – treningi EMS nie powodują obciążenia stawów i mięśni.

Z dostępnymi ofertami w ramach treningów EMS w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce można zapoznać się w internecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

80 − 77 =