Chcesz, aby Twoja skóra wyglądała młodziej na dłużej? Przeszkadza Ci cellulit? Postaw na masaż – razem z nim uzyskasz świetne efekty!

Masaż najczęściej kojarzony jest jako procedura prowadzona w celu relaksacji albo też leczenia różnych dolegliwości ortopedycznych, na przykład bolących pleców. Warto jednak pamiętać o tym, że masaż pozwala także na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów kosmetycznych. Taki masaż można wykonać we własnym zakresie, ale można także zamówić go w salonie kosmetycznym lub medycyny estetycznej.

 

Dlaczego warto masować skórę?

Systematyczny masaż skóry pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Dlaczego warto go wykonywać?

 

Zalety masowania skóry:

  • Poprawia mikrokrążenie w skórze,
  • Sprzyja produkcji kolagenu i elastyny,
  • Zapobiega wczesnemu pojawianiu się zmarszczek,
  • Poprawia wchłanianie kosmetyków,
  • Zmniejsza szarość, ziemistość cery,
  • Sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i elastyczna,
  • Pomaga w łagodzeniu objawów cellulitu.

 

Samodzielny masaż dla urody – jak go zrobić?

Nauka samodzielnego masowania skóry pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Co więcej, jego wykonanie wcale nie jest skomplikowane. W jaki sposób można go wykonać?

 

Masaż twarzy najlepiej prowadzić podczas nakładania kremu na twarz lub innych kosmetyków jak serum czy olejek. Należy pamiętać wtedy o tym, aby poruszać palcami w kierunku od dołu do góry twarzy.

 

Masowanie ciała warto wykonać przy nałożeniu balsamu lub też przed kąpielą z użyciem dodatkowych akcesoriów jak szczotka do szczotkowania na sucho. Można także zastosować specjalne masażery z wypustkami. Masaż należy wykonywać od nóg oraz od rąk w kierunku serca.

 

Profesjonalny masaż skóry – gdzie go wykonać?

Gdy chodzi o profesjonalny masaż Kraków to miasto, gdzie można wykonać go także w ramach specjalistycznych zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Masażysta może wtedy dobrać optymalny sposób masowania skóry i kosmetyki.

 

Kosmetyczny masaż Kraków – adresy gabinetów można sprawdzić już teraz online.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 87 = 92