Wybielanie zębów - efekty

Estetyka uśmiechu ma dla Ciebie duże znaczenie? W takim przypadku warto poznać bliżej różne metody wybielania zębów.

Wybielanie zębów jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem zaliczanym do kategorii stomatologii estetycznej. Jego głównym zadaniem jest rozjaśnienie szkliwa zębowego, gdy jest ono nieestetyczne. W drogeriach i aptekach można znaleźć obecnie różne rodzaje preparatów do wybielania zębów. Jak skutecznie wybielać zęby?

Wybielanie zębów w domu

Domowe wybielanie zębów jest propozycją dla osób, które chcą uzyskać dobre efekty bez konieczności wizyty w gabinecie stomatologicznym. Szeroki zakres dostępnych metod powoduje, że można bez problemu dopasować je do oczekiwanych wyników.

Wśród domowych metod wybielania zębów znajdują się:

  • pasty wybielające – to pasty do zębów zawierające specjalne substancje ścierające i wybielające, które mają na celu rozjaśnienie szkliwa i usunięcie z niego osadów
  • paski wybielające – paski nasączone substancjami wybielającymi, które naklejane są na zęby
  • płyny wybielające – mają najczęściej postać płynu w buteleczce z pędzelkiem, płyn nanosi się wtedy na zęby
  • nakładki wybielające – zestaw składający się ze specjalnej nakładki oraz żelu wybielającego

Gdy chcemy uzyskać najlepsze rezultaty, warto zdecydować się na skorzystanie z wybielania nakładkowego oraz z pasków. Te dwie metody mają najwięcej pozytywnych opinii. Pasty wybielające także mogą dać widoczny efekt, ale nie należy korzystać z nich stale, ponieważ mogą one spowodować osłabienie szkliwa zębowego.

Warto pamiętać o tym, że efekty domowego wybielania zębów nie zawsze będą tak atrakcyjne, jak w gabinecie. Wynika to z faktu, że domowe produkty do wybielania zawierają niższe ilości substancji aktywnych powodujących efekt wybielenia. Również problemem może być zanieczyszczenie zębów, na przykład kamień, który może być usunięty bezpiecznie tylko w gabinecie stomatologicznym.

Piękny uśmiech i zdrowe zęby

Wybielanie zębów w gabinecie

Pierwszym zabiegiem dostępnym w gabinetach stomatologicznych jest wybielanie nakładowe. Metoda ta jest podobna do domowej, ale wykorzystuje wyższe stężenia substancji aktywnych, więc daje skuteczniejsze efekty. W gabinecie lekarz wykonuje nakładki na podstawie wycisków, a następnie przekazuje je pacjentowi razem z żelem do wybielanie. Pacjent musi przez 2 tygodnie zakładać nakładki z żelem, by uzyskać efekt wybielenia.

Druga metoda to wybielanie lampą Beyond. W tym przypadku efekty można uzyskać od razu, jednak jest to metoda droższa. W tym przypadku zęby pacjenta naświetlane są z wykorzystaniem lampy emitującej światło aktywujące substancje wybielające, które zostały na nie nałożone.

Gabinetowe metody wybielania zębów uzupełnione są również o wybielanie zębów martwych. W tym przypadku zabieg polega na wybieleniu zębów zszarzałych, na przykład po leczeniu kanałowym. Wtedy stomatolog wykorzystuje specjalne substancje wybielające umieszczane w zębie – są one wprowadzane przez niewielki otwór.

Gdy zatem ważne jest uzyskanie doskonałych efektów wybielania, warto odwiedzić prywatny gabinet albo klinikę stomatologiczną, która oferuje nowoczesne metody wybielania zębów.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 2