Depilacja laserowa włosków

Codziennie golisz włoski na ciele? A może korzystasz z bolesnego zabiegu woskowania? Pomyśl o depilacji laserowej.

Zabiegi depilacji laserowej to nowoczesna alternatywa dla dotychczasowych metod usuwania niechcianych włosków. Chociaż laser w tej roli występuje już od dawna, teraz w użyciu znajdują się nowoczesne urządzenia, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów, na przykład jako depilacja laserowa w Klinice Slow Age w Rzeszowie. Co warto wiedzieć na temat zabiegu depilacji laserowej?

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja to zabieg polegający na usuwaniu włosków. Może być ona wykonana różnymi urządzeniami i narzędziami, na przykład z wykorzystaniem mechanicznych depilatorów, past cukrowych albo wosku. Włoski można również depilować ręcznie pęsetą. Do tej kategorii zaliczają się również zabiegi depilacji laserowej. W przeciwieństwie do golenia czy wosku mają jednak inny przebieg. Dochodzi wtedy nie tylko do usunięcia włoska, ale również struktury, która odpowiedzialna jest za jego wzrost, czyli mieszka włosowego. Wobec tego zabiegi depilacji laserowej pozwalają na całkowite pozbycie się włosków wraz z mieszkami, aby nie dochodziło do ich ponownego odrostu. To właśnie trwałość efektów powoduje, że depilacja laserowa jest obecnie tak popularna.

Jak usuwa się włoski laserem?

Depilacja laserowa jest metodą umożliwiającą zlikwidowanie włoska z mieszkiem. Dochodzi do tego na skutek działania lasera, który dociera do głębszych warstw skóry i tam punktowo uszkadza mieszki, z których wyrastają włoski. Procedura ta określana jest jako fototermoliza selektywna. Do uzyskania optymalnej skuteczności zabiegu lasery wymagają właściwego koloru skóry oraz włoska, chociaż obecnie w użyciu znajdują się również takie, które pozwalają na usuwanie włosków o jasnej kolorystyce – siwych, rudych czy blond. 

Warto zaznaczyć, że efekty zabiegu możliwe są to uzyskania tylko w fazie aktywnej wzrostu włoska, ponieważ to wtedy laser oddziałuje na niego i niszczy go wraz z mieszkiem włosowym. Wobec tego wtedy, gdy włoski są w pozostałych fazach, czyli w razie spoczynku oraz przejściowej, laser nie może usunąć mieszków. Stąd wynika konieczność prowadzenia zabiegów depilacji laserowej w serii.

Jakie obszary można wydepilować laserowo?

Zabieg depilacji laserowej jest uniwersalny i może być prowadzony na różnych obszarach ciała i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn.

Najczęściej depilacja laserowa prowadzona jest w poniższych obszarach:

  • nogi
  • pachy
  • bikini
  • ręce
  • twarz – wąsik

Istnieje także możliwość przeprowadzenia zabiegu w innych obszarach, na przykład na skórze pleców, torsu, brzucha, pośladków.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Zasadniczo, depilacja laserowa nie powoduje pojawienia się dolegliwości bólowych, lecz u niektórych osób może ona powodować dyskomfort – uczucie palenia, pieczenia czy klucia w miejscach, do których przykładana jest głowica urządzenia laserowego.

Jak trwałe są efekty zabiegu depilacji laserowej?

Dobrze przeprowadzona depilacja laserowa może dać naprawdę bardzo dobre rezultaty i dzięki temu pozwolić na cieszenie się gładką skórą na wiele lat. Warto jednak pamiętać o tym, że zabiegi nie gwarantują, że włoski będą usunięte na zawsze, ponieważ z czasem może dojść do odbudowania mieszków włosowych i tym samym do odrastania włosków. W takim przypadku, aby zapobiegać odrostowi, wykonuje się zabiegi przypominające, najczęściej jeden raz na rok.

By admin

2 thoughts on “Depilacja laserowa – dla gładkiej skóry na lata”
  1. Włosy z nosa wystają mi jak chińskiemu cesarzowi. Jaki wosk kupić do jego depilacji? A może po prostu wybrać sie na wspomnianą depilację laserową?

  2. Czasami włosy w nosie osiągają spore rozmiary i sprawiają, że chcemy za wszelką cenę się ich pozbyć. Depilacja przewodów nosowych postrzegana jest jako zabieg higieniczny, jednak nie wpływa korzystnie na stan zdrowia, zwłaszcza w przypadku osób z obniżoną odpornością, zapaleniem zatok i innymi chorobami przewlekłymi. Z tego względu lepiej zrezygnować z usuwania włosów w nosie za pomocą wosku. Depilacja laserowa jest tutaj już lepszym rozwiazaniem.
    Aczkolwiek czy nie wystarczy Ci po prostu ich przycinanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 57 = 62